طراحی لبخند

طراحی لبخند باعث بهبود لبخند و دندانها می شود ، با تغییر در شکل یا فرم، قرینگی و تناسب، موقعیت و ردیف بودن، خصوصیات سطحی و رنگ دندان میتوان زیبایی آن را متناسب با لبخند هر فرد تامین کرد.

مشکلات متعدد در دندانها باعث نا زیبا به نظر رسیدن دندانها و لبخند می شود. در اینجا طراحی لبخند با استفاده از روشهای مدرن مانند ایمپلنت ، لمینت دندان ، کامپوزیت دندان و روش های دیگر می تواند به کمک شما بیاید.

طراحی لبخند

لبخند زیبا جزئی از ترکیب صورت است و خود میتواند یک ترکیب کلی باشد که شامل اجزاء متعددی است. با توجه به اصول زیبایی شناسی طبیعت مثل نسبت طلائی میتوان آنها را در دندانپزشکی زیبایی مورد توجه قرار داد.

افراد بخصوص نوجوانان، زمانیکه دندان های تغیر رنگ یافته، بدشکل، خمیده، یا از دست رفته دارند، از خندیدن اجتناب میکنند .

اصلاح طرح لبخند یکی از تحسین شده ترین و رضایت بخش ترین خدماتی است که دندانپزشک میتواند برای بیمار خود انجام دهد.

اثرات مثبت روانی اصلاح طرح لبخند سبب بهبود حس اعتماد به نفس در بیمار میشود.

نسبت طلایی در طراحی لبخند

یک نسبت طلائی در طبیعت وجود دارد. این نسبت در دندانها هم باید رعایت شود به این معنا که میزان نمایش دندانهای جلوتر نسبت به دندانهای عقب تر بیشتر است

فرم صورت افراد معمولا به صورت یکی از اشکال مربع، بیضی و ذوزنقه است. بسیار زیبا و طبیعی خواهد بود که فرم دندانهای جلو با فرم صورت تناسب داشته باشند.

میزان نمایش دندان ها با توجه به سن، جنس و خطوط افقی و عمودی صورت متفاوت است

چه مواردی در زیبایی لبخند اهمیت دارند

در بررسی ابعاد دندان های جلو موارد زیر مورد توجه میباشد:

photo ۲۰۱۷ ۱۱ ۱۱ ۱۸ ۰۵ ۱۵ نوشته

خط لب و خط خنده
منحنی لب ها
تقارن لبخند
خط عمودی وسط
قانون طلائی
محل تماس دندان ها
تمایل محوری دندان ها
نسبت طول به عرض دندان ها
خط افقی بین دو مردمک چشم ها
خط افقی بین دو گوشه لب

خطی که نوک بینی را به وسط چانه وصل میکند میزان تحدب و تقعر نیمرخ صورت را نشان میدهد لب بالا 2-1 میلیمتر و لب پایین 4-3 میلیمتر از این خط فاصله دارد.

زاویه بین لب بالا وبینی در اقایان 95-90 درجه و در خانم ها 105-100 درجه است.

در شرایط نرمال دندان های جلوی بالا %30 دندان های پایین را می پوشانند و دندان های جلوی بالا 2-1

میلیمتر نسبت به دندان های پایین جلوتر هستند.

موقعیت خط لثه نسبت به لب ها در شرایط لبخند و صحبت کردن، همچنین موقعیت لثه نسبت به تک تک دندان ها در ارزیابی و بهبود لبخند بررسی میشود.

رنگ دندانها، تماس دندان ها، شکل و فرم لثه بین دندان ها و رنگ لثه از فاکتورهای مورد ارزیابی در بهبود لبخند هستند که با تغیراتی در آنها میتوان لبخند را بهبود بخشید

درطراحی لبخند چه میگذرد

رنگ دندان ها:رنگ دندان اهمیت بسزایی دارد وتاثیرگذار است

ترتیب و فاصله: دندانن هایی که فاصله بین انها افتاده یا دیگر روی هم قرار نمیگیرند , کج و بدفرم شده اند را با روش هایی مانند ارتودنسی شفاف یا سنتی و یا لمینیت میتوان بهبود داد.

افتادن یا پوسیدگی دندان: اگر ما دندانی را از دست بدهیم که به وضوح جای خالی ان حس میشود یا دندانی داشته باشیم که شکسته است و ظاهر نامرتبی به خود گرفته است بسیار روی ظاهر لبخند ما تاثیر منفی خواهد گذاشت که باعث میشود ان اعتماد به نفس کافی در مورد لبخند را نداشته باشیم و دائم باید مراقب باشیم که دندان ها دیده نشوند.پزشک متخصص زیبایی دندان برای این مشکل طراحی لبخند میکند و با روش هایی مثل ایمپلنت دندان مصنویی و بریج زیبایی را بازمیگردانند.

فرم صورت: برای کسانی که فک و دندان هایشان نامناسب هست و کسانی که صورتشان بر اثر پیری کمی اویزان شده جراحی فک و دندان و ارتودنسی دندان پیشنهاد میشود که جزوی از عمل های جوانسازی در طراحی لبخند هستند .

photo ۲۰۱۷ ۱۱ ۱۱ ۱۸ ۰۵ ۱۷ نوشته

تاثیرات لبخند زیبا

یکی از با ارزش ترین سرمایه های هر فرد لبخندی است که در آن دندان های زیبا وطبیعی در یک قالب لثه سالم و زیبا نمایش داده میشود

لبخند زیبا باعث اعتماد به نفس، ارتقا شخصیت و زندگی اجتماعی فرد میشود,هر شخصی به نوبه خود میتواند با داشتن و ساختن لبخند زیبا حال خوب را به یکدیگر هدیه دهد.

اثرات مثبت روحی، روانی لبخند زیبا سبب بهبود و حرمت نفس میشود

مشاهده لبخند زیبا، هماهنگ و متقارن با سایر اجزاء صورت سبب برانگیختن احساس خوب در مشاهده کننده میشود

با بررسی دقیق در ترکیب کلی صورت و اجزاء مرتبط با آن میتوان با تغیر در شکل، فرم و اندازه دندان ها و همچنین تغیر در موقعیت و فرم لثه، طراحی لبخند متناسب با صورت، شخصیت وجنس فرد را دوباره طراحی و اجرا کرد

در یک تقسیم بندی با توجه به طرح لبخند فرد و طراحی لبخند تا حدودی میتوان به تیپ شخصیتی او پی برد مثلا تیپ های مردانه، زنانه، جوان، مسن، آرام، پرخاشگر، بلند پرواز، کارآمد، نرمال، هالیوودی، و….

0ob58fzc نوشته
فهرست مطلب